+48 17 785 28 23
Drukarnia Rzeszów Creative Facebook
Drukarnia Creative Instagram

Drukarnia CreativePartner

JAK PRZYGOTOWAĆ PLIKI DO DRUKU?

Szanowni Klienci,
przygotowane przez Państwa pliki projektów graficznych zostaną na naszej platformie poddane wstępnemu automatycznemu sprawdzeniu (tzw. Preflight) pod kątem spełnienia wymogów do druku. Po wgraniu pliku, w przypadku wykrycia potencjalnych problemów technicznych, otrzymacie Państwo krótki raport błędów i ostrzeżeń w formie listy lub raportu PDF. Pliki zawierające błędy krytyczne, nie zostaną przyjęte do realizacji. Pliki z ostrzeżeniami, za państwa akceptacją zostaną przyjęte do realizacji, lecz reklamacje w zakresie wykrytych ostrzeżeń, nie będą rozpatrywane. W celu uniknięcia błędów w przygotowaniu projektu, zalecamy korzystanie z makiet zamieszczonych do pobrania przy każdym produkcie. Aby zagwarantować Państwu wysoką jakość usług i w celu zaoszczędzenia Państwa cennego czasu, prosimy o przygotowanie plików według opisanych poniżej zaleceń.

FORMATY PLIKÓW PRZYJMOWANE DO DRUKU ORAZ SPOSÓB WGRYWANIA PLIKÓW

Formaty plików które przyjmujemy do druku: PDF, PS, EPS, JPEG, TIFF - bez warstw Pliki do druku najlepiej przesyłać w formacie PDF (sugerowany format PDF/X - 1a:2001)
Pliki bitmapowe (JPEG, TIFF) nie są zalecanym formatem w przypadku produktów zawierajacych teksty
Pliki programów Microsoft Office (MS Word, Power Point) i PDF wygenerowane z tych programów pliki PDF, nie nadają się do profesjonalnego druku i mogą nie przejść procedury Preflight.
Zalecanym formatem PDF pliku do druku jest PDF wygenerowany przy użyciu profesjonalnego programu do grafiki komputerowej z ustawieniami Press Quality.
Pliki do druku należy umieścić na serwerze FTP udostępnionym po złoże

JAK PRZYGOTOWAĆ PLIKI DO DRUKU W FORMACIE PDF?

Plik PDF wygeneruj ze standardem PDF/X-1a:2001 w wersji Acrobat 4 wersja 1.3
Zastosuj kolorystykę CMYK bez podpiętych profili barwnych. W przypadku użycia innej kolorystyki (względnie w przypadku podpięcia do pracy profili barwnych), zostaną one przekonwertowane przez system web2print na tryb CMYK, zgodnie z ISO Euroscale coated lub uncoated
Zapisz plik bez linii cięcia oraz znaczników kolorystycznych
Nie umieszczaj komentarzy i pól formularzy
Nie stosuj zabezpieczeń hasłem
Nie umieszczaj komentarzy OPI
Zapisz bitmapy umieszczone w PDF jako 8 bit na kanał
W opcjach zapisu PDF zaznacz opcję „osadź czcionki w dokumencie” („embed fonts in document”) lub zamień je na krzywe przez zapisaniem do PDF-a (convert to curves).
Projektuj dokument wyśrodkowany za stronie ze spadami zgodnymi ze specyfikacją produktu
Dla uzyskania dobrej jakości wydruku, stosuj zdjęcia o rozdzielczość minimum 200 dpi

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ I INNE PRAKTYCZNE RADY

Kolorystyka CMYK lub Grayscale to akceptowane przestrzenie barwne w produktach drukowanych. Kolorystyka Pantone dopuszczalna jest tylko w kategoriach naświetlanie klisz i naświetlanie płyt CtP
Wymiary netto przesłanego pliku powinny odpowiadać wybranej charakterystyce produktu. Wymiary brutto powinien obejmować spady z każdej strony
Pamiętaj o spadach. To obszar druku, który wychodzi poza krawędź ostatecznej publikacji. Spad gwarantuje, że obszar druku będzie dochodził do samej krawędzi po przycięciu arkusza.
Dołącz fonty użyte w projekcie do pliku produkcyjnego lub zamień je na krzywe
Teksty w kolorze czarnym powinnny składać się wyłącznie ze 100% składowej Black z włączonym nadrukiem (Overprint). Nie zapisuj czarnych tekstów w 4 kolorach.
Teksty białe i elementy w kontrze nie mogą mieć włączonego nadruku, żeby zostały wydrukowane. (Muszą mieć zadany Knock Out). W przypadku zadanego nadruku, obiekty białe nie pojawią się na wydrukach.
Drobne teksty w kontrze nie są zalecane. Zwłaszcza w przypadku tła składającego się z więcej niż jednej składowej CMYK
Teksty kolorowe składające się z czterech kolorów CMYK nie powinny być mniejsze niż 8 punktów.
Limit pokrycia farbowego nie powinien przekraczać 280% składowych kolorów
Odległość od krawędzi cięcia istotnych elementów graficznych powinna wynosić min. 4mm
Grubość linii. Projektując ciemne linie na jasnym tle zastosuj minimalną grubość 0,25 punktu (0,09 mm) a dla linii negatywowych (jasne linie na ciemnym tle) grubość 0,5 punktu (0,18 mm)
Linie w notesach najlepiej wyglądają gdy są grubości ok. 0,5pt przy nasyceniu kolorystycznym minimum 30 %.
Głęboką czerń uzyskasz stosując kombinację kolorów: 100% K, 40% C, 40% M, 40% Y.
Rozdzielczość bitmap dostosuj do rodzaju wydruku i odległości, z jakiej wydruk będzie oglądany. Zdjęcia dla małej poligrafii (ulotki, wizytówki, foldery) powinny być w rozdzielczości min. 220 dpi. Stosowanie rozdzielczości wyższej niż 300dpi, nie poprawi jakości wydruku. Dla produktów wielkoformatowych wystarczające są rozdzielczości z zakresu 40-150 dpi lub nawet niższej dla powierzchni pow. 100m2
Czarno-biała grafika (np. QR - Code lub kody kreskowe) powinna być wykonana w 100% czerni (C=0, M=0, Y=0, K=100) i rozdzielczości min 300 dpi dla bitmapy, lecz zalecamy

Najczęstsze pytania o drukarnie | Drukarnia CreativePartner

CO TO JEST CMYK? DLACZEGO PLIK NIE POWINIEN BYĆ W RGB?

CMYK odnosi się do koloru podstawowych farb używanych w druku komercyjnym:
- Cyan
- Magenta
- Yellow
- BlacK lub Key Colour.
W przypadku przesłania pliku w przestrzeni barwnej RGB, w trakcie procedury Preflight, wyświetlone zostanie ostrzeżenie, lecz przestrzeń barwna zostanie przekonwertowana do CMYK zgodnie z ISO zgodnie z ISO Euroscale coated lub uncoated.

CO TO JEST PREFLIGHT?

Preflight to automatyczna inspekcja przesłanych plików graficznych pod kątem ich zgodności z technicznymi wymaganiami dla druku komercyjnego. Jest to część zautomatyzowanego systemu Workflow, która już na etapie przesyłania plików do naszej drukarni, pozwoli na uniknięcie potencjalnych błędów i ewentualnych reklamacji.
Pliki sprawdzane są między innymi pod kątem:
- zgodności formatu z zamówieniem
- zgodności ilości stron z zamówieniem
- jakości zdjęć i obiektów osadzonych w pliku
- dostępności czcionek i ich kompletności
- rozdzielczości wystarczającej do druku
- kolorystyki: CMYK oraz maksymalnego nafarbienia
- i wielu innych...

JAKIE SĄ DOSTĘPNE FORMY PŁATNOŚCI? CZY MOGĘ ZAPŁACIĆ "ZA POBRANIEM"?

Obecnie możliwe sa płatności za pośrednictwem PayU oraz przelewem bankowym. Obecnie nie udostępniamy płatności za pobraniem.

Jakie terminy realizacji zleceń oferuje drukarnia?

Czas realizacji zlecenia zależy od jego wielkości, materiału do druku i parametrów wydruku. Standardowe zamówienia staramy się realizować w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od ich opłacenia. Czas realizacji zleceń nietypowych, w tym zleceń na wydruki poddanie niestandardowej obróbce (laminowanie, wycinanie ploterowe, docinanie do formatu) może wynieść od 3 do 7 dni roboczych. W przypadku dużych zamówień powyżej 100 m2 wydruku termin realizacji może zostać ustalony indywidualnie z klientem. Czas realizacji zamówienia może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych - o wszystkich zmianach i dłuższych terminach realizacji poszczególnych zleceń klienci zostaną poinformowani drogą telefoniczną lub mailową.

Na czym polega opcja ekspresowej realizacji zlecenia?

Dla wszystkich naszych klientów, którym zależy na bardzo szybkim otrzymaniu wydruków, wprowadziliśmy możliwość złożenia zamówienia z opcją jego ekspresowej realizacji. Wystarczy złożyć rano zamówienie zaznaczając w zamówieniu opcję ekspresowej realizacji zlecenia i opłacić je (warunkiem jest zaksięgowanie na naszym koncie płatności za zamówienie do godziny 12.00 danego dnia), a wydruki zostaną do Państwa wysłane już następnego dnia roboczego. Ceny druku przy ekspresowej realizacji zlecenia są o 30% wyższe od cen zamieszczonych w naszym cennniku.

Uwaga: ekspresową realizacją zlecenia nie możemy objąć wydruków o niestandardowej obróbce, w szczególności nie ma możliwości zamówienia w trybie przyśpieszonym wydruków laminowanych, wycinanych ploterowo lub docinanych do dopowiedniego formatu. Wydruki takie muszą przed dalszą obróbką lub spakowaniem wyschnąć, co uniemożliwia ich wysyłkę w dniu druku.

MASZ INNE PYTANIE?

Skorzystaj z formularza kontaktowego w zakładce Kontakt.

Drukarnia | CreativePartner Rzeszów

Drukarnia Cyfrowa. Drukarnia Wielkoformatowa. Dowiedz się więcej o drukarni CreativePartner w Rzeszowie. Zobacz pełną ofertę.

Drukarnia

Drukarnia CreativePartner z Rzeszowa, od wielu lat dostarcza wysokiej jakości materiały reklamowe firmom i Klientom indywidualnym z Rzeszowa, Podkarpacia oraz całej Polski. Doświadczenie pracowników drukarni, pozwala na pomoc w doborze najlepszych rozwiązań promocyjnych oraz dekoracyjnych. Zapoznaj się z realizacjami drukarni i wybierz najlepsza opcję.

Drukarnia Oferta

druk arkuszowy

ulotki, wizytówki, plakaty, notesy, kalendarze, papiery firmowe i inne

druk wielkoformatowy

bannery, plakaty XXL, citylighty, siatki mesh, folie, billboardy, fototapety i wiele innych

wielkoformatowy druk UV na podłożach twardych

tablice PVC, plexi, dibond, tabliczki informacyjne, nadruk na CD

systemy wystawiennicze

standy, roll-upy, litery przestrzenne, kasetony

nadruki i haft na odzieży

montaż reklam

oklejanie pojazdów

projekty graficzne

przygotowalnia Pre-Press

naświetlanie klisz poligraficznych, naświetlanie termicznych płyt CtP, certyfikowany ISO proofing cyfrowy

Pracujemy na najnowocześniejszym parku maszynowym, w dynamicznym zespole. Wachlarz świadczonych przez nas usług pozwala na dotarcie Państwa wydruków i reklam do bardzo szerokiego grona odbiorców, a fotograficzna jakość wydruków, którą oferujemy wraz z opcjami uszlachetniania, pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów końcowych i wyróżnienie sie z tłumu.
Nasze doświadczenie w połączeniu z miłością do poligrafii, daje gwarancję najwyższej jakości usług.
W CreativePartner otrzymają Państwo kompleksową obsługę poligraficzną szybko, sprawnie i profesjonalnie!